Mobil Ramazan Uygulaması

11 Ayın sultanı Ramazan’ın olmazsa olmazı olan davulu, imsakiyesi, zikirmatiği, iftar yemeği ve daha çok bir uygulama hazırlanan mobile programı ile yerini aldı. Oruç tatacak vatandaşlara yardımcı olması amacıyla yapılan bu mobil program özellik olarak son derece kapsamlıdır. Ramazan artık teknolojiye de geldi. Ramazan ayına özel pek çok mobil uygulamaların kullanımı artarken yenileri de mağazalarda bulunmaya başladı.

ezan vakti

ezan vakti

Geliştirilen ramazan programının uygulaması hem App Store’de hem de Google Play’de yer almaktadır. Uygulamada yer alan Ramazan Davulu bölümünde, her ne kadar sizin mahallenizdeki davul gelecekse de sahur olayını sağlama almak istiyorsanız programı telefonunuza yükleyerek sahura sorunsuz şekilde kalkabilirsiniz.

Uygulama Özelliklerinde Neler Var

Alarm şekli ramazan davulu şeklinde olan bu uygulama özellikle Ramazan başında birçok kişinin telefonunda yer almıştır. Yine telefon içerisinde bulunan imsakiye uygulaması şehrinize özel imsakiye ve iftar programını sizler için sunuyor.  Uygulama içerisinde iftar ve imsakiye için alarm saati de yer almaktadır.  Bütün il ve ilçelerin imsakiye ve iftarları uygulamada yer alır.

ramazan uygulamaları

ramazan uygulamaları

Uygulama içerisinde bulunan özelliklerden birisi de iftar yemeği olmuştur. Malum insanlar iftar sofralarına en farklı ve leziz lezzetleri sunmak ister. Ancak, bunu yapmak isterken nasıl yapacağını ve bugün ne yapsam telaşı içerisine kapılırlar. Uygulama bu özelliği sayesinde farklı lezzetleri yemekleri bulacak bu yemeklerin nasıl yapıldığı konusunda fikir sahibi olarak en sıra dışı iftar sofralarına imza atacaksınız.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir