Mobil Vidyolar Artık Daha Çok İzleniyor

Arama motoru devi Google dünya genelinde tanınan vidyo paylaşım sitesi Youtube’u bünyesine dahil ettikten sonra performansını arttırabilmek için kayda değer yatırım ve girişimlerde bulundu. Bu sayede Youtube dünyanın en çok ziyaret edilen ve kullanılan vidyo paylaşım sitesi haline geldi. Bununla birlikte dikkat çeken diğer bir gelişme ise son dönemlerde Youtube üzeriden mobil izlenimlerin hızlı bir şekilde artış göstermesi oldu.

video izlemek

video izlemek

Uzun yıllardır masaüstü kullanıcıların, yüzdenin büyük bir oranını oluşturduğu biliniyordu. Ama artık durum farklı. Mobil cihazlar ve internet sayesinde vidyolar artık mobil olarak daha çok izleniyor.

mobil video

mobil video

Mobil Yotube 2 Kat Daha Fazla İzleniyor

Mobil kullanıcıları için sürekli güncellemeleri yapılan Youtube; kullanım kalitesini arttırmak, popülerliğini korumak ve performansını arttırmak için Google’dan tam destek görüyor. Yapılan açıklamalara göre bu günlerde mobil vidyo izleyici sayısı masaüstü izleyici sayısından iki kat daha fazla. Mobil cihaz ve internet kullanımının kaçınılmaz olarak yaygınlaşacağının farkında olan Google Youtube’u satın alarak çok akıllıca bir girişimde bulundu.

Etiketler:

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir