Moda Haftalarının Önemini Hafife Almayın

Ülkemiz de dâhil olmak üzere tüm dünyada etkisini hiçbir zaman kaybetmeyen tam tersine etki alanı gün geçtikçe genişleyen bir sektör olan moda sektörü bu anlamda atılan cesur adımlarla adından söz ettiriyor. Milano başta olmak üzere diğer Avrupa ülkelerinden çıkan yeni moda akımları ülkemizde de yakından takip ediliyor.

Moda Haftaları Neden Önemli?

Her yıl düzenlenen ve ciddi bir kitleyi peşinden sürükleyen moda haftaları moda sektörü için son derece önemli. Dünyada da düzenlenen moda haftalarından sonra ülkemizde de her yıl belli tarihler arasında hayata geçirilen bu organizasyonlarda birbirinden önemli Türk modacıların yeni koleksiyonları görücüye çıkıyor.

moda

moda

Her yıl önce kendiyle sonra diğer meslektaşları ile tatlı bir rekabet içinde olan modacılar yeniliklere imza atmak adına birbirinden ilginç projelerle kendilerini bekleyen moda severlerin karşısına çıkıyor.

moda haftası

moda haftası

Moda haftalarında kendi tasarımlarını sergilemek üzere farklı defile mekânlarını tercih eden modacıların yeni gözdesi Kapalı Çarşı, birde koleksiyon Osmanlı izleri taşıyor ise, defile için daha iyi bir mekân düşünülemez. Bu hareketle merakı bir kat daha arttıran modacılar bunun gibi daha birçok farklılıklar yapmaya devam edecek gibi görünüyor.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir