Modayı Oluşturan Unsurlar

Moda günümüzde birçok insan tarafından sadece giyim kuşam olarak ifade edilse de moda kavramı birçok insanın günlük olarak yaptıkları ve popüler hale getirdikleri faaliyet, okudukları kitap, tercih ettikleri takı çeşitleri, giydikleri ayakkabı ve daha birçok konudur. Moda, her dönem değişen ve her dönem popüler olan yaşamsal kavramlardır. Moda sektöründe her geçen gün yeni gelişmeler yaşanıyor.

moda unsurları

moda unsurları

Modayı Nasıl Takip Edebiliriz

Moda’da her şey zaman bağlıdır. Moda sadece bir insan için değil genele hitap eden faaliyettir. İnsanların modayı takip etmek için birçok neden vardır. Modayı takip ederek giyim tarzını oluşturan insanlar kısa süre içerisinde çevredeki dikkat çekerler. Oluşan bu dikkat devamında beğeniyi getirir. Günümüzde moda kavramı internetten ve dergilerden takip edilir.

modayı oluşturan unsurlar

modayı oluşturan unsurlar

Haftalık, Aylık ve Mevsimlik olarak tüketicilerin beğenisine sunulan ürünler tüketicilerin dikkatle takip ettikleri kavramlardır.  Kadınların moda konusunda ençok takip ettikleri ve aldıkları ürünler elbise ve ayakkabı olmuştur. Modayı takip etmek ve modaya uygun elbise almak kuşkusuz beraberinde masrafı getirir.  Yeni Moda ürünleri fiyat olarak biraz daha pahalıdır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir