Mucizelere Kavuşmak İçin Harekete Geçin

Hayatımız içinde her istediğimiz olmuyor ne yazık ki, bu olumsuzlukların içinde hayatın reel çizgileri var ve bu çizgiler mani oluyor. Bizlerde bu duruma peki dediğimiz için, bazı şeyleri oluruna bırakıyoruz ve olmuyor diye, üzerini kapatıyoruz. Hal böyle olunca belki mücadele edilse olacak olan bazı şeyler, bu nedenle olmuyor.

harekete geç

harekete geç

 

Bu noktada biraz bakış açılarımızla oynamamız gerekir. Daha esnek bir bakış açısına sahip olarak, meselelere olumsuz yönden değil de, daha olumlu yönlerden bakabilsek, belki de mücadele etme hissi bizlere gelmiş olacak. Olması çok zor olan olaylara mucize deriz ya, mucizelerin olacağına inanarak, hayatımıza yeni bir perspektif katabiliriz.

Mücadele Edin

Sadece istiyor muyuz diye sorabiliriz kendimize, vereceğimiz dürüst bir cevap, mücadele edip etmeyeceğimizi de bizlere söylemiş olacaktır. İsteklerimizden hayatta zor şartlar olmadığı sürece vazgeçememeliyiz. Bu bir yerden sonra kendimizle çelişmemize neden olacaktır. Bunu yapmamalıyız. Kendimizi mutlu etmek varken, hüsrana mahkûm etmek son derece yanlış bir yaşam biçimi olacaktır.

motivasyon

motivasyon

 

Ben zaten mutlu olamıyorum demek, çözüm değildir. Ben neden mutlu olamıyorum demek de çözüm getirmeyecektir. Burada önemli olan nokta, ben mutlu olamıyorum bu nedenle olamıyorum harekete geçersem neden olmayayım? Demektir. Bunu dersek, hayatımıza yepyeni bir bakış açısı getirebiliriz. Bunu demediğimiz sürece, olması zaten mucizeydi o yüzden olmadı diyerek, yaşanması gereken bir sürü mutluluğun önüne geçeriz ki bu da zamanla sizde pişmanlık uyandıracaktır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir