Mutlu Olmanın Püf Noktaları

Yaşam başımıza ne gelirse gelsin tam bir mucize. O yüzden de yaşadığımız her anın tadını çıkarmak gerekir. Bunun için polyannacılık oynamaya da gerek yok. Sadece belki de gözden kaçırdığımız şeyleri yeniden değerlendirmemizde fayda var.

Hadi zaman her şeye rağmen en kötü günümüzde bile herkes bize karşı gibi gelirken bile nasıl mutlu olabileceğimize bir bakalım.

İşte O Detaylar

Affedin: İşin belki de en önemli püf noktası bu. Size yapılan kötülükleri, sizin kendinize yaptığınız haksızlıkları affedin. Unutmayın bunlar sizin sınavınızdı. Bunları yaşadınız ve bitti. Şimdi önünüze bakmanızda fayda var. Affetmek hafifletir.

Kendinizi Sevin. Kimse mükemmel değil. Öyle görünenler belki de en çok maskeleri olanlar. O yüzden kendinizi sevin. Siz kendinizi severseniz gerisi gelecektir.

Kadere İnanın: Eğer Allah’ın varlığını kabul ediyorsak kaderin de olduğunu kabul etmemiz gerekir. Bu nedenle isyana kaçmamızın faydası yoktur.

Mızmızlanmayın: Siz de o her an her şeyden şikayet eden insanlardan olmayın.

Negatif İnsanlardan Uzak Durun: Bazı insanlar başkalarının mutsuzluğu ile var olur. Siz enerjinizi sizden alan insanlara bir çizgi çekmeyi bilin.

Hata Yapmaktan Korkmayın: Hatalar insanları geliştirir ve güçlendirir. Üstelik hiç hata yapmayan hiç yaşamamış bile denebilir. Denemekten korkmayın.

Arkadaşlarını Sınırlayın: Çok arkadaşınız olması gerekmez. Hayatınızda gerçekten sizi hak edenlere yer verin.

Başkalarını Beklentilerine Takılmayın: İnsanların sizin için ne düşündüğüne göre değil, sizin ne istediğinize göre hayatınızı yönlendirin. Zira o yaşam sizim.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir