Ne Zaman Diyet?

Diyet Zamanı

Dengeli beslenmek ilk anda aklımıza kolay bir kavrammış gibi gelse de, iş en sevdiğimiz yiyecekleri kısıtlamaya geldiğinde zorlaşıveriyor ve çoğumuz dengeli bir beslenme arzından uzak yaşamaya başladığımızı fark etmiyoruz bile. Sonrasıysa hepimizin bildiği gibi yanlış beslenme tarzına bağlı sağlık problemleri.

Obezitenin Neden Olduğu Sağlık Sorunları

Obezite, yanlış beslenmeye bağlı gelişen sağlık sorunlarının başında geliyor. Tabii ki deyim yerindeyse balıketi olan bütün bireylerin obez olduğunu söylemek yanlış olur.  Ancak obezitenin neden olduğu ya da tetiklediği psikososyal etkinin yanı sıra, kalp-damar hastalıkları, şeker hastalığı, kanser, solunum güçlüğü, erken ölüm ve daha sayamadığımız bir çok ciddi komplikasyon da obez olan kişileri bekliyor maalesef.

Obozite

Obozite

Bu nedenle bir diyetisyene danışarak ya da biliyorsak gerekli hesaplamaları yapıp obez olup olmadığımıza karar verdikten sonra muhakkak önlemimizi almamız gerekiyor. Diyet yapmak bu önlemlerin başında gelmekte.

Bunun yanı sıra, diyet denilince ilk akla gelen şeyin aç kalmak olduğu aşikâr. Ancak bu önyargıdan kurtulmak ve hafif bir diyet tercih etmekle işe başlamanın şimdi olmasa bile ilerde bizi çok mutlu edeceğine eminim.

 

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir