Nedir Buzlu Cam?

Bir yüzü donuk ve şeffaflığı büyük oranda giderilmiş dekoratif amaçlı üretilen bir cam türüdür. Dekoratif buzlu cam, özellikle evlerin iç mekânlarında kullanılır. Eski yıllarda moda olan bu cam türü günümüzde de oldukça ilgi görüyor.

Nasıl Üretilir?

Üretim aşamasında normal olarak imal edilen cam, kimyasal ve mekanik işlemler ile bir tarafı donuklaştırılarak, buzlu cam halini alır. Buzlu cam, bu yolla üretilen dekoratif camlardan yalnızca bir tanesidir.

Çeşitli renk ve desenlerde üretilen bu cam çeşitleri, mimari amaçlara uygun üretilir. Özellikle gizliliğin esas alındığı iç mekânlarda tercih edilir.

dekoratif buzlu cam

dekoratif buzlu cam

Biri desenli olan ve renksiz camların merdaneler arasından geçirilmesi yöntemi ile üretilir. Genel kullanım alanlarından bir tanesi de duş kabinleridir.

buzlu cam

buzlu cam

Bu tür camlarda derinlik önemlidir ve üretim aşamalarından bir tanesi de budur. Genel olarak 4 mm. Kalınlığa sahiptirler ve 1600 mm.den 2000 mm.ye kadar olan ebatlarda üretilirler.

Çeşitli renklerde üretilirler. En çok üretilen ve tercih edilen renkler; bronz, bal, mavi ve yeşil renklerdir. Kesilebilme, delinebilme özelliğine sahiptirler ve ısısal olarak kullanılabilirler.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir