Nude Makyaj için 7 Pratik Adım

Doğallık trendinin kasıp kavurduğu son günlerde nude makyaj ve güzellikte en gözde günlerini yaşıyor. Açık renklerin hâkim olduğu, belli belirsiz yapılan bu makyaj, bahar-yaz mevsiminde de sıkça tercih ediliyor. Nude makyajın bileşenleri ise mat makyaj malzemeleri ve doğal mineral içerikli ürünler.

nude makyaj

nude makyaj

Nude Makyaj için İpuçları:

  • Nude makyaj tekniğinin hedefine ulaşması için temel adımı; iyi temizlenmiş ve bakımlı bir cilt sahibi olmak. Bu yüzden cilt bakımını düzenli yapanlar en avantajlı grupta.
  • Nude makyaja başlarken cildinizi iyice temizleyerek birinci aşamayı atlayın. Daha sonra temiz cildin üzerine uygulayacağınız hafif ve yağsız nemlendirici ile cildin pürüzsüz bir hale gelmesini sağlayın.
  • Cildinize çok hafif bir renk vermesi için cilt tonunuza uygun olan bir (bb veya cc) krem uygulayın. Elinizin altında yoksa yoğun sürmemek kaydı ile açık renkli ince bir fondöten de işinizi görür.
nude makyaj nasıl olur

nude makyaj nasıl olur

  • Baz uygulamasından sonra elmacık kemiklerinizin üzerine az miktarda açık ve cilt renginize uygun tonda aydınlatıcı sürün. Alnınızın ortasında ve burun kemiği doğrultusunda (T şeklinde) aydınlatıcı uygulayarak bütünsel bir görünüme kavuşabilirsiniz. Doğal tonlarda bir allık ile yanaklarınızdan şakaklarınıza doğru hafif bir renk verebilirsiniz.
  • Kirpiklerinizi (eğer formsuzsa) kirpik kıvırıcı kullanarak kıvırın, üzerine tek kat maskara uygulayın. Gözaltlarınıza uyumlu bir kapatıcı ile hafif aydınlık verin, göz farı olarak ten rengine yakın, soluk renkte bir far seçebilirsiniz.
  • Dudaklarınız için önce dudak nemlendiricisi uygulayarak pürüzsüz hale getirin, sonra da nude renklerde tercih edeceğiniz bir ruj ile dudak makyajınızı tamamlayın.
  • Nude makyajınız için son adım; yüzünüzdeki parlamayı önlemek için renksiz-transparan bir pudra ile makyajınızı sabitlemek.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir