Odalar İçin Doğru Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

Odalarınız için renk seçimi yaparken ışıklandırmaya önem vermeli ve odanın büyüklüğünü göz önünde bulundurmalısınız. Odalarınız için doğru renk seçimi titiz bir çalışma gerektirir. Yemek odasında özellikle toprak tonlarının kullanılması odaya sıcaklık verir. Kırmızı ve turuncu renkler uyarıcı etki yapar. İştahın artmasına neden olur. Mavi rengin iştah bastırma özelliği olduğu bilinir.

oda rengi

oda rengi

Odalarınız İçin Hangi Renkler Uygun

Banyo duvarlarında açık mavi, açık toprak rengi ya da denizköpüğü yeşili uygundur. Bu tarz renklerin rahatlatıcı etkisi bulunur. Banyonuz ufaksa koyu renkten kaçının. Yatak odası için yeşil ve mavi tonlarının yanı sıra pembe tonları ve mercan renkleri tercih edebilirsiniz.

Oturma odanız için renk seçimi yaparken ışıklandırmayı da göz önünde bulundurun. Açık tonlar odanın daha büyük görünmesini sağlar. Sıcak renk tonlarından yararlanabilirsiniz. Krem, bej ya da sarı tonları oturma odası için ideal.

renk seçimi

renk seçimi

Mutfak için renk seçiminde en büyük etken mutfak dolaplarınızın rengine uygun olması. Kahverengi, sarı ya da şeftali tonları mutfaklarda sıklıkla tercih edilir. Koyu yeşil özellikle mutfakta psikolojik açıdan rahatlatıcıdır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir