Otomatik Vitesli Arabalarda Yakıt Tasarrufu Sağlanabilir mi?

Otomatik vitesli araçlar hayatımıza girmeden önce vites değişim özelliklerinin tamamen arabanın mekanizmasına bırakıldığından dolayı o yıllarda yakıt tüketimi aşırı olarak gerçekleşiyordu. Ancak her geçen gün sektörün kendisini geliştirmesiyle birlikte otomatik vites sahibi araçların talebi arttı ve kullanımı giderek yaygınlaşmaya başladı.

otomatik vites

otomatik vites

Artık bir araç almadan önce sürücülerin en dikkat ettiği konulardan birisi yakıt tüketimi olduğundan dolayı kıyaslama yapılırken sadece bu durumu göz önünde bulundurabiliyorlar. Bir aracın 200 kilometrelik bir mesafede ne kadar yakıt tüketeceği ile diğer bir aracın ne kadar yakıt tüketeceği gibi karşılaştırmalar yapılmaya başlanıyor.

konfor

konfor

Yakıt Tasarrufu ve Üst Düzey Konfor İmkanları

Hızlı şekilde gelişmekte olan otomotiv endüstrisi ile birlikte, trafik yoğunluğu ve trafiğe çıkan araçların sayısı da çoğaldığı için ortaya çıkan sıkıntılar arasında yakıt konusu ve konfor yer almaya başladı.

otomatik vites ve konfor

otomatik vites ve konfor

C sınıfı araçların otomatik vites özelliği ve bu özellik sayesinde şanzımana sahip olmamalarından dolayı artık yakıt tasarrufu konusunda sürücüler bir çözüme kavuşmuş oluyorlar. Yeni bir araç alıyorsanız yakıt tasarrufu yapabilmek için otomatik vitesli tercih edebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir