Ozon Tedavisi Nedir?

Bilim sürekli olarak ilerliyor ve gün geçmiyor ki yeni buluşlar karşımıza çıkmasın. Gerek elektronik alanında, gerek tıp alanında hemen her gün yeni bir duyum alıyoruz. Aslında tıp bilimi ile elektronik endüstrisinin birbiri ile yarış halinde olduğu bile söylenebilir.

ozon tedavisi

ozon tedavisi

Son yılların tıp bilimindeki en önemli keşiflerinden birisi ise ozon tedavisi. Ozonun canlılar için ne kadar önemli olduğunu söylemeye bile gerek yok aslında. Bu tedavi çok değişik sorunlarına giderilmesinde kullanılıyor. En çok tercih edildiği durumlar migren ağrısı, üst solunum yolu rahatsızlıkları, kulak yolunda oluşan sorunlar, depresyon, beyin felci, kas romatizması,Alzheimer en çok kullanıldığı alanlar.

ozon tedavisi nedir

ozon tedavisi nedir

Ozon Tedavisi Konusunda Dikkat Etmesi Gerekenler

Ülkemiz açısından oldukça yeni bir kavram olduğundan bu hizmeti almadan önce mutlaka tedaviyi en ince ayrıntılarına kadar araştırmalısınız. Günümüzde bu alanda uygulanan değişik yöntemler var ve her biri başka bir amaçla kullanılıyor. En çok uygulanan yöntemler Major Otohemoterapi, Minör Otohemoterapi, Rektal Ozon Terapisi, Kulak İnsuflasyon Terapisi ve Ozonlu Su ile Tedavi. İşte bu yöntemlerin size hangisinin uyduğuna karar verecek ve onu uygulayacak bir doktor tercih edilmeli.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir