Paslanmaz Fittings

Dirsek olarak da adlandırılan paslanmaz fittings, boruları birbirine bağlayan ve rahat bir şekilde dirsekle yönlendirilerek, dönüş yapabilmesini sağlayan parçalardır. Birçok sektör de kullanım alanı sağlanırken, inşaat sektöründe de mimari yapıların inşası için kullanılan bir ürün olarak da tercih ediliyor.

Birçok çeşidi mevcut olan fittings, alanına göre kullanım değişikliği gösteriyor. Farklı tercih seçeneği ile ürün yelpazesi geniş olan firmanın, herkese hitap eden ekonomik ürünleri ile de beklentileri karşılayan bir firma olarak üretimine devam ediyor.

Paslanmaz Fittings Hangi Sektörlerde Kullanılıyor?

Birçok sektör de kullanım alanı oluşturan fittings, paslanmaz ürün olmasından dolayı gemiler içinde tercih edilen ürünlerden olmaya devam ediyor. En çok kullanım alanı ise havacılık sektörü, su tahliye balonları ve sağlık cihazlarında da oldukça yaygın olarak kullanım alanı geniş olan bir ürün özelliğindedir. En büyük özelliği de korozyondan koruyan bir yapıya sahip olmalarıdır.

İmal edilen ürünler genelde 90 derece açıya sahip olarak suyun gitmesi için fittings 30 ve 45 dereceye de sahip kullanımda da dönüş açısı bulunmaktadır. Paslanmaz fittings alırken, dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntı ise ürünün içeriğinde kullanılan maddelerin kalitesi ve çelik yapıda olması oldukça önem verilen noktalardan biri olarak görülüyor.

Fittings Çeşitleri Neler?

Dirseklere 45 derece veya 30 derecelik açılar verildiğinde, dönüş mesafesi ve kıvrımı oldukça eğimli ve istenilen boyutta, suyun içeriden dönüş hızı da ayarlanmış oluyor. En çok tercih edilen beş çeşidi bulunuyor ve bunlar sırasıyla, 304 kalite, 321 kalite, 316Tİ kalite, 310 kalite ve 316 kalite olarak farklı tercihleri bulunuyor. Her sektörde kullanım alanı değişmekte olup içeriğinde ise %25 krom ve %20,5 nikel bulunuyor.

Hem havacılık sektöründe hem deniz taşımacılığında kullanım alanı sağladığı gibi petrol-kimya ve sanayi sektörü gibi daha bir sürü alanda da en çok tercih edilen ekonomik ürün olma özelliği ile tercih sebebi olmaya devam ediliyor.

Ebat değişimi gösteren ve paslanmaz yapısıyla gemiler içinde kullanım alanı bulunuyor. Merak edilen ürünler için www.karacapaslanmaz.com/paslanmaz-fittings sayfasından hizmet alabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir