Pastel Tonlarda Ev Dekorasyonu

Her evin bir ruhu, bir dokusu olmalı. Her ev içinde yaşayan kişiden izler taşımalı ve başka bir eve benzememeli.

Tabiri caiz ise kişi evine kendi imzasını atmalı. Biz evini pastel renkler ile dekore etmeyi düşünenlere bu yazıda birkaç öneride bulunacağız.

Pastel tonları her zaman evlerde soft bir hava yaratır ve insanlara huzur verir. O yüzden bir biçimiyle evin tamamı olmasa bile evin uyumunu bozmayacak biçimde soft objelerin kullanılması her zaman için akılcı bir karardır.

O zaman dilerseniz hemen başlayalım nasıl dekore edilebileceğini.

pastel ev

pastel ev

Öneriler

Öncelikle peşinen söyleyelim ki, eğer daha önce böyle bir dekorasyon yapmadıysanız bir iç mimardan da destek isteyebilirsiniz ya da dekorasyon dergilerini de şöyle bir karıştırabilirsiniz ama elbette bizim önerilerimiz de işinize oldukça yarayacak.

Her ne kadar pastel tonlar denilince ilk akla gelen çocuk odaları olsa da mutfağa ve banyoya da çok yakışır pastel tonlar.

pastel ev dekoru

pastel ev dekoru

Banyoda seçilen havlular, klozet takımları pastel tonlarından seçildiğinde hem kir götürür yani kirini belli etmez, hem de dingin bir ortam yaratır. İrili ufaklı pastel tonlarındaki mumlar ise banyoyu daha bir cazip hale getirecektir.

Gelelim mutfağa, burada da perdeler, mutfak dolapları ( ayrıca olanlar) pastel tonlardan seçilebilir. Oturma odaları ile salonlarda da her türlü obje seçimleri bu renklerden seçilebilir.  Keza paspaslar, çalışma odası dekorasyonları, aralarda yer alan minik avizeler de bu tonlardan seçilebilir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir