Perde Çeşitleri Nelerdir?

Ev ve iş yerlerinde ihtiyaç duyulan perdeler günümüzde dekorasyonun en önemli parçaları arasında yer almaktadır. Perde modelleri güneş ışınlarını engelleyebilen ve iç mekanın dışarıdan görünmesini engelleyebilen özelliklere sahiptir.

Fon Perde

Fon perdeler, tül perdeler ile birlikte kullanılan tamamlayıcı perde modelleridir. Fon perdeler genellikle koyu renkli ve kalın kumaşlı olur. Açık olarak tutunabilen bu perdelerin perde mandalı veya perde püskülü ile pencere kenarına sabitlenmesi de gerekebilir.

Zebra Perde

Zebra perdeler, stor perde modelleri ile hemen hemen aynı özelliklere sahiptir. Mekanik sisteme sahip olan zebra perde modelleri gece ve gündüz kullanımına uygun olan perde modelleridir.

pembe-bambu-zebra-perde

Kumaş Perde

Hazır perde satın almak istemeyenler kumaş satın alarak kendi perdelerini dikebilir veya başka birine diktirebilirler. Böylelikle mekana uygun olan perde modelleri ortaya çıkmış olur.

Tül Perde

Tül perdeler ev tekstili arasında ilk akla gelen ürünler arasındadır. Tül perdeleri hemen hemen her yerde farklı renklerde ve çeşitlerde bulabilirsiniz.

Stor Perde

Özel mekanizmaları ile çalışan stor perde modelleri kumaşın üst kısımdaki borulara sarılmasıyla açılıp kapanabilen bir yapıya sahiptir. Genellikle daha modern dekorasyonun yer aldığı mekanlarda bu tür perde modellerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir