Pilates Nedir ve Yararları Nelerdir?

Astım, ateşli grip ve kemik hastalıklarıyla geçirdiği çocukluk sonrası 1. Dünya Savaşı döneminde Pilates egzersizlerini geliştiren Dr. Joseph Pilates, bugünün en sağlıklı sporlarından biri olan pilatesin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Temeli doğru nefes, rehabilitasyon, denge ve meditasyona dayanan pilates belli başlı bir kaç temel harekete dayandırılarak yapılıyor.

pilates

pilates

Pilatesin Faydaları

Vücut direnci ve kondisyonu sağlamlaştırmak için yapılan pilates, kalça ve bel kemiği rahatsızlıklarının giderilmesinde ve vücuda doğru nefes alımının öğretilmesinde büyük rol oynuyor.

Güçlü bir sırt ve omur yapısına sahip olmanızı sağlayarak kaslarınızın uzamasına yardım ediyor. Böylece daha uzun ve daha dik bir duruşa sahip oluyorsunuz.

Sadece fiziken değil ruhen de daha sağlıklı, daha zinde ve daha enerjik bir yapıya sahip olmanızı sağlıyor.

pilates yararları

pilates yararları

Pilatesin bu faydalarından sizler de yararlanmak istiyorsanız 21 Way İstanbul pilates stüdyolarında bu eğitimi alarak harika bir pilatesçi olabilirsiniz.

Nişantaşı İstanbul pilates stüdyolarıyla açılışı yapan daha sonra Ankara ve İzmir’de de şubeler açan 21 Way Pilates Stüdyoları internet sitesinde ayrıca çeşitli spor aletlerini satın alabilir, merak ettikleriniz hakkında detaylı incelemeler yapabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir