Psikodrama Nasıl Uygulanır?

Günümüzde artık psikolojik sorunlara ilişkin olarak uygulanmakta olan pek çok farklı profesyonel tedavi uygulaması bulunuyor. Bu uygulamaların başında da özellikle de tiyatroyu psikolojik tedavilerde kullanmakta olan psikodrama tekniği geliyor. Çok eski dönemlerden beri uygulanmakta olan bir psikolojik tedavi yöntemidir.

Psikodrama

Psikodrama

Psikodrama Teknikleri Nelerdir?

Psikodrama uygulamalarında 3 temel teknik bulunuyor. Eşleşme, rol değiştirme ve ayna olarak üç farklı teknik ile gerekli durumlara göre uygulanması profesyonel uzmanlar tarafından belirlenerek gerçekleştiriliyor. Böylelikle de psikolojik sorunlardın çözümü ve kişinin kendisini ve çevresini daha iyi anlayabilmesi gibi konularda gelişim kaydetmesi sağlanabiliyor.

Psikodrama

Psikodrama

Bu neden ile de son dönemlerde de yaygın bir şekilde kullanılmakta olan bu psikolojik tedavi yöntemi uygulaması sırasında kesinlikle profesyonel ve alanında uzman psikologların yer alması son derece büyük bir önem arz ediyor. Hem tedavi uygulamasının doğru şekilde gerçekleştirilebilmesi hem de kişinin en doğru sonuçlara ulaşabilmesine yardımcı olma konusunda bu gibi noktalar son derece önemlidir. Pakua Psikoloji’ nin bu alanda sunduğu hizmetlerden yararlanabilmek için http://pakuapsikoloji.com/ adresini ziyaret etmek yeterlidir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir