Qualcomm İşlemcilere Yeni Soluk

Her geçen gün yeni bir modeli satışa sunulan mobil teknolojilerin performansların temelini oluşturan Qualcomm işlemcilerin modelleri arasında da yeni özelliklere sahip gelişmeler yaşanıyor. Üst seviye performans sağlamayı amaçlayan bu yeni adımların verimli çalışma süreçleri içindeki küçük eksiklikleri de kapatması bekleniyor.

işlemci

işlemci

Snapdragon 830 olarak anılan yeni işlemcinin 820 versiyonuna göre daha da başarılı olması bekleniyor. Başarısının tercih niceliğiyle ölçülmesi dolayısıyla beklenen başarıların hangi markalarla ölçüleceği ise merak konusu.

Yeni Performans İlkeleri, Alışıldık Temel

Kyro çekirdek teknolojisi dört çekirdeğe yer veren imkanlarıyla oldukça rağbet görse de dört çekirdek işlemcilerin gelecekte tıpkı PC versiyonlarında olduğu gibi sekiz çekirdek yelpazesine dek uzanacağı tahmin ediliyor. Snapdragon 830 Qualcomm markasının dört çekirdek geleneğine şimdilik devam edeceği öngörülse de kullanıcıların performans konusunda sürprizlerle karşılaşacağı da bekleniyor.

Snapdragon

Snapdragon

Mikro teknolojilerin üretilmesinde Samsung firmasından yardım alan üreticinin yeni işlemcilerini doğal olarak Samsung cihazlarında kullanacağı da kaçınılmaz bir gerçek… Daha iyi bir performans için yeni işlemci transistörleri kullanan Qualcomm bu yeni sürümde X16 LTE modem de kullanacak.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir