Rutubetten Kurtulmak için Doğal Yöntemler

Bazı evlerde rutubet çok sık görülen problemlerden birisidir. Rutubetin olduğu evde bir koku vardır ki,  bu koku birçok insanın da astım problemine sahip olmasına neden olur. Şeker hastalığı bağışıklık problemleri rutubetli evlerde kişilerde çok sık görülen problemdir. Bu kokuyu önlemek için yapılabilecek doğal yöntemler vardır.

Rutubet problemi bir an önce giderilmelidir. Rutubet tavandan başlayıp duvara kadar devam eder. Yapılacak doğal yöntemlerden birisi karbonatlı su ve fön makinasıdır. Öncelikli olarak rutubet yayan dolaplar karbonatlı su ile silinir. Evin diğer alanları da karbonatlı su ile temizlenir. Karbonatlı su ile temizlik yaptıktan sonra ortaya çıkan nem alınır.  Bu nemi almak için fön makinesi kullanılır.

Doğal Yollarla Küf ve Rutubete Son

Karbonatlı su ile temizlenen her yer fön makinesi ile kurutulur. Rutubetten kurtulmak için kullanılan doğal yöntemlerden birisi de kedi kumu yöntemidir.  Küçük bir kap içerisine kedi kumu koyarak odanın veya dolabın bir köşesine yerleştirebilirsiniz. Yapacağınız bu işlem evin rutubetten ve rutubet kokusundan kurtulmasını sağlar. Rutubetten kurtulmak için yapılacak doğal yöntemlerden birisi de tebeşir yöntemi olmuştur.

Dolabınızda kesenin içine tebeşir yerleştirilir. Tebeşir rutubeti yok etmek ve küflenmeyi de önleyen doğal bir yöntemdir. Rutubetin engellenmesinde kullanılan doğal yöntemlerden birisi de emici özelliği bulunan mangal kömürünün kullanılmasıdır. Bir torba içine koyacağız mangal kömürünü evin herhangi bir köşesinde koyarak rutubet ve küf önleyebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir