Saç Ekimi ve Saç Ekim Yöntemleri

Saç ve cilt problemleri pek çok kişinin çoğu zaman karşı karşıya kaldığı bir sorundur. Saç sorunları tedavi edilebilirken bazı durumlarda önlem alınmadığı takdirde telafisi mümkün olmayan sorunlara neden olabiliyor. Saç problemlerinin çoğu psikolojik etkenlerden ortaya çıktığı bilinir. Saç ekimi ile kişilerin kendilerine güvenleri gelir ve yaşam içerisinde daha mutlu olurlar. Günümüzde bilimsel olarak kanıtlanmış birçok saç ekimi yöntemi uygulanarak kişilerin saçlarına tekrar kavuşması sağlanır.

saç ekimi

saç ekimi

 

Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Saç dökülmelerinin önüne geçmek için yapılan saç ekimi işleminde bedenin belli başlı bölgelerinden alınan dokular, saç olmayan bölüme nakledilir. Saç bulunmayan bölümlerde belirli süre sonra saçlar çıkmaya başlar. Dökülme yaşanmayan bölgelerden alınan saç kökleri, sorunlu olan bölüme tek tek ekilir. Alınan saçlar, laboratuvar ortamında çoğaltılır ve hastaya nakledilir. Sekiz yıldan beri uygulanan bir yöntemdir. İlk yıllarda yapılan saç ekimi işlemleri kafada fırça gibi durduğu için pek çok insan tarafından tercih edilmedi. Teknolojinin gelişme göstermesi sonucunda saç üretimi sağlanarak, uzman yardımı ile saç olmayan kısımlara nakledilmesi sonucunda doğal saçlarınıza kavuşuyorsunuz.

Saç Ekimi ve Saç Problemlerinin Ortadan Kalkması

Saç ekim işlemlerinden sonra hücreler çoğaltıldığı için tekrar aynı sorunla karşılaşmanız mümkün değil. Ömrünüzün sonuna kadar saç problemi saç ekimi işlemi yaptırdıktan sonra yaşamazsınız. Sosyal hayatınız düzene gireceği gibi psikolojiniz düzelecektir. Normalde düzenli olarak kişilerden belirli saç dökülür. Saç dökülmelerinde gözle görülür artışlar yaşandığında bu büyük soruna işarettir. Ateşli hastalıklar, verem, şeker hastalarında özellikle daha sık görülür.

saç ekim yöntemi

saç ekim yöntemi

 

Saç Ekimi Teknikleri Nelerdir?

Saç ekimi işlemleri FUT ve FUE olarak iki şekilde uygulanır. Fue yönteminde saç kıl kökleri tek tek alınarak saç olmayan bölgeye nakledilir. Fut tekniğinde ise toplu olarak alınır ve saç olmayan bölgeye aktarılır. Fut yöntemi ağrısız olduğu için sıklıkla tercih edilir.  Klinik ortamlarda yapılan saç ekim yöntemleri ile kişiler bir ömür sağlıklı saçlara kavuşuyor. Günümüzde yaygın olarak yaptırılan saç ekim işlemleri sonucunda birçok kişinin hayatına olumlu etkiler yarattığın da gözlemleniyor.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir