Saç Kepeklerine Son

Özellikle bayanların sıkıntı yaşadığı konulardan biri de saç derisinde oluşan kepeklerdir. Bazı dönemlerde daha da yoğun seviyelerde yaşanan kepek probleminden kurtulmak isteyenlere bu yazımızda bazı kürler ve tarifler vermek istedik. Saçlarda hoş olmayan bir görüntüye neden olan bu kepekler nasıl son bulur?

kepek

kepek

Kepekleri Yok Etmek İçin Limon Suyu

Evde hazırlayabileceğiniz kolay bir saç bakım maskesi ile düzenli olarak saçlarınıza uygulama yaparsanız kepeklerinizi kısa zamanda bitirebilirsiniz.  Size bu yazımızda önereceğimiz tarif limonlu su olacak. Hazırladığınız limon suyunu saç diplerinize uygulamalı ve belli bir süre bu şekilde beklemelisiniz. Bu maske sayesinde kepekleri yok etmek ile kalmaz aynı zamanda saç köklerini güçlendirirsiniz.

kepeklere son

kepeklere son

Limon suyunu sürmeden evvel saçlarınızı şampuanla yıkamalısınız. Saçlar nemli iken saç diplerinize sıktığınız limon suyunu masaj yaparak yedirin. Yarım saat kadar bu şekilde bekleyin.

saçlar

saçlar

Ardından tekrar bir şampuan ile saçarlınızı yıkayıp durulayın. Ama çok iyi durulamanız gerekir. Hiç limon suyu kalmamalı. Limon sayesinde saç deriniz temizlenmiş olur ve kısa zamanda kepeklerden kurtulursunuz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir