Saç Maskeleri

Saç maskeleri; saçı derinlemesine nemlendirmek ve parlaklık kazandırmak için kullanılan ürünlerdir. Saçlardaki kırıkları önemli ölçüde azaltır. Piyasadan alacağınız saç maskesi ürünleri kimyasal içerikli olduğundan, saçlarınıza zarar verebilir. Evde bitkisel esaslı saç maskesi hazırlamak hem ucuza gelir hem de sağlıklıdır.

saç maskesi

saç maskesi

Bitkisel Esaslı Saç Maskesi Örnekleri

Muzlu saç bakım maskesinin yapılışı; saçınızın gürlüğüne göre, artan ya da azalan miktarda bir muzu, bir kaşık yardımı ile ezin. İçine 1-2 yemek kaşığı bal koyun. Bir kaç damla badem yağı da ekleyebilirsiniz.

saç bakım sırları

saç bakım sırları

Muzu su kıvamına gelinceye kadar ezmelisiniz, yoksa saçta kalıntı bırakabilir. Saçınıza ve saç köklerinize hazırladığınız maskeyi uygulayabilirsiniz. Uyguladığınız maskeyi yaklaşık 50 dakika kadar saçınızda bekletin. Sonra yıkayıp güzelce durulayın.Yumurtalı zeytinyağlı saç bakım maskesinin yapılışı; zeytinyağı ve yumurtayı beraber iyice karıştırın.

yumurtalı bakım

yumurtalı bakım

Saçınızı hafif nemlendirdikten sonra maskeyi saçınıza uygulayın. Maskenin saçınıza iyice nüfuz etmesi için, bir streç film ya da bone takın. Yarım saat ya da biraz daha fazla bekletin. Saçınızı iyice şampuanla yıkayıp durulayın.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir