Saçınızı Bitkisel Formüllerle Uzatın

Özellikle bayanların en fazla şikayet ettiği konulardan biri saçlarının bir türlü uzamamasıdır. Saçları uzamayanların baş belası olan bu problem için piyasada çeşitli kozmetik ürünleri, bakım yağları, bakım kremleri hatta şampuanlar mevcut. Ancak tüm bunlara para harcamadan doğanın bize sunduğu güzelliklerle hazırlanan bitkisel kürler ile saçlarınızın canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayabilir hem de istediğiniz gibi uzatabilirsiniz.

Saçlarınızı Uzatan Bitkisel Formuller

Saçlarınızı Uzatan Bitkisel Formuller

Peki Bu Kürler Neler?

 Bitkilerle hazırlanmış bu kürler saçınızın hızlı bir şekilde uzamasını sağlıyor. Sinameki, dövülmüş nar kabukları ve civanperçemi bitkisi, susam yağı ve yumurta ile hazırlayacağınız karışım bu kürlerden bir tanesi. Civanperçemi, nar kabukları ve sinamekiyi 30 dk kadar kaynattıktan sonra suyunu süzerek susam yağı ve çırpılmış yumurtayı ekliyoruz. Losyon haline gelinceye dek karıştırdığımız bu kür ile her banyo yaptığınızda saçlarınızı yıkayın. Saçınızın ne kadar hızlı uzadığını göreceksiniz.

Saçlarınızı Uzatın

Saçlarınızı Uzatın

Turpu da saçınızın hızlı bir şekilde uzaması için kullanabilirsiniz. Rendeleyerek suda 30 dk kadar pişirdiğiniz ve süzdüğünüz turpa eklenen 1 yumurta sarısı ile hazırladığınız kürü yine aynı şekilde her banyoda saçlarınıza uygularsanız muhteşem sonucu görürsünüz.

Ayrıca ısırgan otu ve keten tohumu yağı da saçların uzamasını sağlayan bitkisel uygulamalardır.

 

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir