Saçlardaki Kepek Sorununa Doğal Çözümler

Saçlardaki kepek sorununu belki herkes hayatında en az bir kere yaşamıştır. Saç derisinde kaşıntıya sebep olabilen ve en çok da sosyal ortamlarda görüntüsel bir probleme yol açtığı için nahoş bir durum olarak karşılanır.

kepek

kepek

Saçlardaki kepek problemine birçok kozmetik ve dermatolojik ürün çözüm sunmaya çalışmaktadır.  Fakat raf ürünlerinin ne kadar sağlıklı ve güvenilir olduğunun tartışıldığı bu dönemlerde birçok insan, doğal ve evde uygulanabilen formüllere yönelmeye başlamıştır.

Kepeğe Buzdolabından Çözüm

Eğer saçlarınızda herhangi bir cilt hastalığına dayanan (mantar, egzama gibi) kepek sorununuz yoksa saçlarınızın yeniden ışıl ışıl ve sağlıklı olabilmesi için bazı doğal öneriler vardır.

saç kepeklenmesi

saç kepeklenmesi

Saçınızı yıkamadan önce 3-4 kaşık limon suyu ile saç derinize masaj yapın. Daha sonra normal şekilde saçlarınızı yıkayın ve durulayın. En son banyodan çıkmadan önce yaklaşık 1 litre suyun içine yarım limon suyunu karıştırarak saçlarınıza ve saç derinize uygulayın. Bu uygulamayı her saçınızı yıkadığınızda yapabilirsiniz. Bir süre sonra saçlarınızın kepeksiz ve daha parlak bir yapıya büründüğünü göreceksiniz.

kepek sorunu

kepek sorunu

Başka doğal bir çözüm ise elma sirkesidir. Saçınızı şampuanladıktan sonra yine 1 litre suya 2 fincan sirke karıştırılmış su ile saçınızı durulayın ve biraz bekleyin. Daha sonra sirkenin kokusunu üzerinizde taşımamak için saçınızı bir kere daha şampuanlayıp durulayın.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir