Saçların Doğal Yöntemlerle Uzatılması

Saçların doğal yöntemlerle uzatılması noktasında ilk adım saçın da ihtiyaçlarını karşılayabilecek sağlıklı bir diyet uygulanmalıdır. Vitaminler saçların hızlı uzamasında çok büyük bir öneme sahiptir. Biotin, keratin gibi saçlar için elzem olan takviyeler aynı zamanda cilt yüzeyi ve tırnaklar için de sağlıklı uzamanın temel adımıdır.

hızlı saç uzatma

hızlı saç uzatma

Saç tipine uygun ve mümkün olduğu kadar doğal içerikli saç bakım ürünleri kullanılmalıdır. Saç dibine uygulanması tavsiye edilmeyen hiçbir ürünü saç diplerini kapatacak şekilde kullanmamak gerekir. Cansız olan saçların sıcaklık ile denatüre olmaması için yıkama sıcaklığının çok yüksek olmamasına özen gösterilmelidir.

Postij Gibi Uygulamaları Saça Verdiği Zararlar

Saçların doğal yöntemlerle uzatılmadığı her uygulama saçın zarar görmesine sebep olur. Cansız bir yapıya sahip olan saçlar doğal canlılığını ve sağlığını koruyamadığı zamanlarda kadınların çok sık tercih ettiği postij ve kaynak yöntemleri saçların uçlarına ya da saç boylarına doğal olmayan uygulamalar ile yapay saçlar takılması ile gerçekleştirilir. Saçlarda bu tip uygulamalar saçın ve saç diplerinin tahrip olmasına, var olan doğal saçın yıpranarak saçların seyrekleşmesine yol açabilir.

uzun saç

uzun saç

Kimyasal bileşenlerin de kullanıldığı kaynak materyalleri saç uçlarının hava alması engellendiği için uzama ihtiyacı duymamaya başlar ve uzama hızı git gide azalır. Masum gibi görünen birçok uygulamada saç zarar görse de bazı yöntemler çok ciddi saç problemlerine yol açabilir. Daha dikkatli olunması gerekir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir