Saçlarınızın Mutluluk Kaynakları

Saçlarınızın güzel oluşu sadece genetik ve kullandığınız kremlerden dolayı mı oluşuyor sanıyorsunuz? O halde oldukça yanıldığınızı bu yazımızı okuyunca anlıyor olacaksınız.

Saçlarınız Sizlerden Neler İster?

Saçlarınız sizlerden elbette birçok adım bekliyor ama hepsi paraya ya da bakıma dayalı adımlar değil. Sizler için bir saçın canlı ve güzel olması için gerekenler nelerdir sıraladık.

canlı saçlar

canlı saçlar

Düzenli Uyku

Özellikle düzenli uyku saç sağlığı için oldukça önemlidir. Güzel ve derin bir uyku çekerek hormonlarınızın düzene girmesini sağlayabilir ve saçlarınızı daha hızlı uzatır ve daha sağlam olmasını sağlamış olursunuz.

Aşırıdan Kaçınmalısınız

Aşırı güneşlenme, aşırı soğuk suda yıkanma, aşırı maşa ve fön gibi durumlar saçlarınızı yıpratmak için yeterli olacaktır. Mümkün olduğunca az miktarda yaptırılabilir ama sık sık yapmanız saçlarınızın yıpranmasına ve daha kötü olmasına neden olacaktır.

Doğal Bakımlar

Saçlarınız için pahalı ürünler almak zorunda değilsiniz. Evde yapabileceğiniz yüzlerce doğal saç maskesi bulabilirsiniz. Uzaması için badem yağı en çok tercih edilenlerden biridir. Ama ben yine de uğraşamam diyorsanız hazır olarak satılan saç serum ve bakım kremlerinden alıp kullanabilirsiniz.

evde saç maskesi

evde saç maskesi

Kestirmeyi Unutmayın

Saçlarınız kestirdikçe daha da kuvvetlenir ve daha fazla uzamaya başlar. Dolayısı ile saçlarınızın daha uzun olmasını istiyorsanız düzenli olarak uçlarından aldırarak saçlarınızın daha fazla güçlenmesini ve dolayısı ile de daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Elbette kuaförünüze oldukça dikkat etmelisiniz. Sizler sadece ucundan dediğinizde kısacık saçlar yapan bir kuaför ile karşılaşmak oldukça moral bozucu olsa gerek.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir