Sahte Zayıflama İlaçlarına Dikkat

Dünya insanlarda görülen en yaygın sağlık problemlerinin başında aşırı kiloya bağlı olarak gerçekleşen hastalıklar gelir. Bu hastalıklardan kurtulmak isteyen insanlar yaptıkları spor ve diyet programları ile kilolarından kurtulmaya çalışırken bazı insanlar ise zayıflamak için kolaya kaçarak ilaç kullanmayı tercih ederler. Öncelikli olarak zayıflama amacıyla yapılacak diyetlerde ve kullanılan ilaçlarda dikkat edilmesi gereken husus bu uygulamaların doktor kontrolünde yapılmasıdır.

ilaç

ilaç

Sahte Zayıflama İlaçlarının Neden Olduğu Sağlık Problemleri

Piyasa koşullarında televizyonlarda ve bazı internet adreslerinde birçok zayıflama ilaçları satışı gerçekleştirilmekte ancak birçok satışı gerçekleşen ilaç sağlık bakanlığı tarafından satışı gerçekleştirilen ilaçtır. Bu ilaçlardan kesin olarak kaçınılmalıdır, nedeni ise, bu ilaçlarının kan basıncını ve tansiyonu yükseltmesi nedeniyle kalp krizine davetiye çıkarmasıdır. Piyasa koşullarında satışı gerçekleştiren zayıflama ilaçlarının geneli sağlık bakanlığı onaylı ilaçlar değildir, bu nedenle yaşanabilecek sağlık problemlerinde hiçbir muhatap bulunamaz.

sağlıksız ilaçlar

sağlıksız ilaçlar

Zayıflama amacıyla doktor kontrolü dışında ilaç kullanan insanların birçoğu ölüm olayları ile karşı karşıya kalmıştır. Bu nedenle zayıflama için doktor tavsiyeleri dikkat edilmeli, bakanlık onayı olmayan ilaçlar kullanmamalıdır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir