Şakak Dolgusuna Neden İhtiyaç Duyulur?

İnsanlar doğup büyüyüp yaşlandıkça vücutları da onlara ayak uydurur. İnsanlar yaşlandıkça vücutları da onlarla beraber pek çok değişim yaşar. Bu yaşlanma sonucu deride oluşan sarkma olayları oldukça can sıkıcı ve rahatsız edici bir durumdur. Yaş ilerledikçe vücutta bazı yerler ve özellikle yüz bölgesindeki bazı yerler dolgunluğu kaybetmeye başlar.

şakak dolgusu

Bunların içinde şafak kısmı da vardır. Yüz bölgesinde en dikkat çekici ve en takılan yer şafak bölgesidir. Yaş ilerledikçe sarkmaya başlayan bu yerler her zaman dolgulu olduğunda genç gösterir. Şakak dolgusu genel de sarkmış olan deriyi kaybetmek ve daha genç bir görünüme ulaşmak için tercih edilir.

Şakak Dolgusunda Malzeme Önemli Mi?

Şakaklar gözlerin yanın da yüzün her iki tarafında bulunan kasların bitiminde olan yerlerdir. Doğal yaşlanma ile sarkan deri ve dolgunluğunu kaybeden şakaklar kişiyi yaşlı gösterir. Ancak buna çözüm olarak şakak dolgusu ile genç ve dolgun şakaklara sahip olabilirsiniz. Ağrısız dikişsiz ameliyatsız olan bu işlem de sadece şakak kısmına dolgu malzemesi yerleştirilir.

Bu işlem sırasında kullanılan dolgu oldukça önemlidir. Nasıl bir dolgu malzemesi kullanıldı ve kullanılan malzemenin şakak dolgusu için ne kadar iyi olduğu bilinmelidir.  Bu işlem sırasında pürüzsüz bir görünüm elde etmek en büyük amaçlardan biridir. Bu yüzden şakak dolgusu işlemi sırasında kontrol edilen en önemli şey pürüzsüz bir görünüme sahip olup olmadığıdır.

Şakak Dolgusunu Kimler Yaptırabilir?

Şakak dolgusu oldukça rağbet gören bir uygulama olsa da bu uygulamadan herkes yararlanamaz. Dolgu işlemlerinden önce mutlaka doktorunuza olan rahatsızlıklarınızı ve kullandığınız ilaçlar belirtmeniz gerek.

Bunların dışında yapılan işlemlerde oldukça riskli sonuçlar doğurabilir. Şakak dolgusu işleminde hamileler, kalp rahatsızlıkları olanlar, kalp tıkanıklığı olanlar, şeker hastalar, cilt hastaları ve kullanılan maddeye bağlı alerjisi olanlar ve bunun yanında geçmişte çok ciddi hastalık geçirmiş olanların bu işleme tabi tutulması oldukça riskli olur. Yaş sınırı olmayan bu işlemde kalıcılığını yitiren şakak dolgusu daha sonra istenilen yaşta ve zaman da tekrar yapılabilir. Şakak dolgusu işlemini daha detaylı öğrenmek için  https://tugbadindar.com/hizmetler/sakak-dolgusu adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir