Salon Dekorasyonunda Kullanılacak Renkler

Salon büyüklüğü ve salonun nasıl ve hangi açıdan ışık aldığı dekorasyon yaparken dikkate alacağınız noktadır. Açık renkler her zaman salonu geniş gösterse dahi arada koyu renkler de kullanmalısınız. Açık ve koyu uyumu salonunuza farklı bir uyum getirir. Bej, pudra renkleri ve fildişi krem ile dekore ettiğiniz salona koyu renklerden oluşan mobilyaları da katabilirsiniz.

dekorasyon fikirleri

dekorasyon fikirleri

Salon Tasarımı için Kullanılacak Renk Tonları

Beyaz renk her zaman salonda tercih edilen favori renklerdir. Salonu şık ve asil gösterir. Beyaz rengi duvarınızda tercih ettiyseniz eşyalarınıza mavi tonları kullanabilirsiniz. Koltuklarınızı beyaz ya da beyaza yakın açık renklerde aldıysanız mutlaka koltuk yastıklarını canlı renklerden oluşturun.

Spor tasarımlı mobilyaları sevenler özellikle koyu renk tonlarla mobilyalarına farklı bir kombin getirebilirler. Modern görünümü sevenler ise pudra ağırlıklı renk tonlarını kullanmalı. Koyu ve parlak renkli kumaşları ise yastık kılıfları ya da perdelerinizde kullanabilirsiniz.

2017 dekorasyon renkleri

2017 dekorasyon renkleri

Aksesuar seçiminizi ise eşyanın renk tonlarına göre belirleyin. Sade renkli eşyalarınız varsa mutlaka objelerin canlı renklerden olmasına dikkat edin.

Geniş salonlar için özellikle duman grisi tonları da iyi bir seçenektir. Füme ve pastel tonları ile güzel bir uyum sağlar. Renkli puflar ise salonun daha dikkat çekici olmasını sağlar. Nötr renkleri ise rahatlıkla her mobilya takımında kullanabilirsiniz. Salonunuzda bej, beyaz, siyah ya da gri renkler ağırlıklıysa objelerinizi bebek mavisi ya da toz pembe tarzı renklerden seçebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir