Salon İçin Dekorasyon Önerileri

Ev dekorasyonunda en fazla dikkat çeken noktalardan birisi de salon tasarımıdır. Evlerin en geniş mekanlarını salonlar oluşturduğu için tasarımda da en önemli yer salon dekorasyonudur. Gerek mobilya gerekse diğer detaylar bakımından dekorasyonda sadeliği ön plana alan salon tasarımları daha çok country tarzı da yansıtıyor.

salon dekorasyonu

salon dekorasyonu

Salon tasarımın en önemli noktalarından birisini mobilya ve dekorasyon uyumu oluşturur. O nedenle öncelikle yapılması gereken salonun büyüklüğüne göre dekorasyon modelleri düşünmektir. Salonunuzun konumu ve büyüklüğü gerek eşyaların şıklığını yansıtma bağlamında gerekse ortamın hareket özgürlüğü açısından önem taşır. O nedenle salona alınan yemek takımları, koltuk takımları ve duvar üniteleri odanızın büyüklüğüne uygun olmalıdır. Aksi takdirde hem göz ambiyansı bozulacak hem de ortamın şıklığı ortadan kalkacaktır.

salon dekorasyonu

salon dekorasyonu

Salon dekorasyonunda hareketi kısıtlayacak eşyalar kullanılmaması gerekir. Netice de en fazla vakit geçirilen ortamlardan birisi de salon olduğu için ayakaltında olan eşyalar kazalara yol açabilir. O nedenle her zaman sadelikten ve doğallıktan yana bir dekorasyon tercih edilmelidir. Ayrıca dekorasyon kadar ortamda kullanılan eşyaların sağlamlığına da dikkat edilmesi gereken hususlardandır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir