Salonlarda Dekoratif Yenilik

Salon, evlerin genellikle en az kullanılan odası olmasında rağmen en çok yenilik yapılmak istenen alanlardır. Salon dekorasyonunda yenilikler tavandan tabana kadar değiştirilir. Salon alanlarında yapılacak dekoratif yenilikler perde, oturma grupları, yemek odası takımları ve tv üniteleri olarak nitelendirilir. Yapılacak tüm yeniliklerde oluşturulacak renk kombini çok önemlidir. Buna göre tercihler yapılması gerekir.

koltuk takımı

koltuk takımı

Salonlarda Renk Tercihi

Renk tercihleri mobilyalarda pembe, koltuklarda sarı, ünitelerde yeşil, tavanda mavi renk gibi alakası renkler olması durumunda dekoratif şıklığa sahip olamazsınız. Ev dekorasyonunda yaşam alanlarını sağlıklı olmalıdır, bunun için mobilya sıklığından kaçınılma ferah ortamlar yaratılmalıdır. Kimi zaman dekorasyon dendiğinde aklımıza tıka basa mobilya ve aksesuar doldurulmuş evler gelebiliyor.

Ev dekorasyonunu eşyaların varlığı ve çokluğuyla kodluyoruz. Oysa dekorasyon ne kadar mobilya ve aksesuarsa, bir o kadar da boşluktur. Bu boşluğun temizlenmesi dekoratif ve fonksiyonel mobilya tercihi ile mümkündür.  Yaşam alanlarını feraha kavuşturmak ev sahiplerini de mutlu edecektir. Salon alanlarınız ferah ve güneş alır bölgede olması ortamında sıcak kalmasını sağladı, gibi gereksiz enerji kaybının da önüne geçer.

2 Yorum

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir