Samsung’un Kavisli Monitorü Görücüye Çıktı

Teknolojik ürünlerin her alanında öncü firmalardan olan Samsung monitörlerinde de yenilikler yapmaya devam ediyor. Monitörlerine eklediği yeni özellikler vazgeçilmezlik taşıdığı için her yeni ürün kullanıcıları için ikame edilebilecek bir ürün olmaktan çıkıyor. İlk olarak sinema salonlarında kullanılan kavisli ekran teknolojisi daha sonra LED televizyonlarda ve şimdi de monitörlerde kullanılmaya başlandı.

monitör

monitör

Görüntü Özellikleri

Çözünürlüğün HD kalitesinde olduğu duyurulan Samsung’un kavisli monitörü 27 inç büyüklüğü ile de bir monitörden beklenenin fazlasını kullanıcılara sunuyor. Kavisli teknolojinin küçük ekranlarda kullanışsız olması söz konusu monitörün bu büyüklükte olmasının başlıca sebeplerinden biri olarak gösterilebilir.

samsung

samsung

Aynı zamanda LED özelliğine sahip özellikteki monitörün kavis oranı ise 1800R olarak verilmiş. 4 ms tepki zamanı ve 60 Hz yenilenme oranı ile kaliteli bir seyir zevki yaratan monitörün Mart 2016’da ilk olarak Amerika ve İngiltere’de satışa sunulacağı ancak liste fiyatının henüz açıklanmadığı öğrenildi. Kavisli monitör teknolojisinde bir ilk adım olan Samsung’un söz konusu ürünü için kısa bir süre sonra kullanıcıların tanışacağı öngörülüyor.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir