Sapsarı Dondurmalara Dikkat

Yaz aylarının vazgeçilmezi dondurmalardır. Dondurmalar sınırsız çeşit tatlarıyla ve insanlara verdiği serinlikle yaz mevsimi denince ilk akla gelen kavram haline gelmiştir. Dondurmasız bir yaz hayal bile edilmez. Güneşin yakıp kavuran esaretini ve oluşturduğu sıcaklığı yenebileceğimiz yöntemlerden şüphesiz en etkilisidir. Fakat dondurmalarda çeşit arttıkça problemde artar oldu.

dondurma

dondurma

Rengine İyi Bakın

Uzmanlar tarafından yapılan araştırma birçok insanın üzecek gibi görünüyor. Araştırma sonucunda uzman doktorlar, dondurma çeşitlerinden limonu hayatımızdan çıkarmamız gerektiğini belirtti. Limondan ziyade özellikle tamamen sarı rengine bürünen dondurmalar, sağlığa sakıncalı olarak gösteriliyor. Aldığınız Limonlu dondurmanın rengine iyi bakın. Sapsarıysa o dondurmada boya kullanılmıştır. Boyanın da zararı malumdur.

dondurma keyfi

dondurma keyfi

Limonun dondurma rengi sarı ve beyaz arasındadır. Ama eğer tamamen sarıysa orada boya kullanıldığı aşikardır. Boyanın olduğu bir dondurmayı tercih etmeyin. Çünkü DNA hasarı ve alerjik hastalıklar gibi problemler yaşayabilirsiniz. Dondurma konusunda en güveniliri, sade ve kakaolu dondurmalardır. Bu ikilide boya kullanımı olamaz. Eğer diğer dondurmalarsa tercihiniz renklerini kafanızda iyice oturtun. Sapsarı bir limon sizi hastalığa sürükler.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir