Selüliti Hangi Besinler Önler?

Belirli bölgelerde yağ birikimi oluşması neticesinde portakal kabuğu görünümü artar. Doğru bir diyet ile her zaman selülitlerle başa çıkabilirsiniz. Düzenli egzersiz ile birlikte yeme içme programı yapılmalı. Yaşam koşullarında düzenli değişiklik yaparsanız kesinlikle selüliti önlersiniz.

Selüliti Hangi Besinler Önler

Selüliti Hangi Besinler Önler

Selülit Nasıl Önlenir?

Bol su içmeyi alışkanlık haline getirir. Düzenli olarak sorunlu olan bölgelerinize aromatik yağlarla masaj uygulayın. Çilek, kabak ve greyfurtu sofranızdan eksik etmeyin. Portakal, elma ya da ıspanak ise mutlaka tüketilmeli. Taze fasulye ve kabak yemeği de aynı şekilde sülilitle mücadelede etkili.

Diyet yaparken taze sebzeleri kullanmaya dikkat edin. Balık ise haftada iki kez tüketilmeli. Duş alırken ise sorunlu olan bölgeleri deniz tuzu ile ovun. Deniz tuzu bedeni harekete geçirir. Bacak hareketleri yapmanız ise kan dolaşımını hızlandırır. Greyfurt, portakalı ise günlük taze olarak içmeniz önerilir. Kan dolaşımını ve metabolizmayı hızlandıran besinlerle hem kilo verirsiniz hem de selülitlerden kısa sürede kurtulursunuz. Egzersiz hareketlerine ise günde bir saatinizi ayırın. Sağlıklı bir beslenme her zaman zinde kalmanızı sağlar.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir