Sıcak Havalarda Bebek Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Bebeklerinizin yaz döneminde doğması ya da yaz dönemine yakın bir zaman içerisinde doğmalarıyla beraber nasıl bir bebek bakımının yapılacağına dair sorularınız var ise, bu yönde anneler için farklı öneriler verilmiş bu konu incelenebilir.

bebeğin bakımı

bebeğin bakımı

Öncelikle bebeğiniz, yaz döneminde doğduysa eğer, derisi incedir. Bu nedenle yazın kavurucu sıcaklarından bebeğinizi korumalı ve ona en uygun şekilde giyinme ortamı sağlamalı, hava şartlarını en uygun şekilde sağlamanız gerekir. Bebeğinizin mümkün odlukça her gün duş almasını sağlamalısınız.

bebek

bebek

Ayrıca bebeğinizin göbek kısmı da göbeği düşene kadar açık şekilde kalmalı, bebek bezinin içinde kalmamalıdır. Ayrıca kuru ve temiz olmasına özen göstermeniz gerekir. Bebeğinize mümkün olduğunca her gün temizlemeye özen gösteriniz ve güneş ışınlarından iyi bir derecede koruyunuz. Her gün bebeğinizi yıkarken devamlı şampuan kullanmak yerine haftada toplamda 3 gün şampuan kullanımı yeterli gelecektir.

Pişik Problemini Gidermenin Yolu

Bebeğinizin hem sıcaktan hem de tuvalet alışkanlığı olmamasından dolayı, pişik olma ihtimali yüksektir. Bu nedenle  pişiksiz cilt için bebeğinizin altını günlük olarak 5 – 6 defa çekinmeden değiştiriniz, bebek bezini değiştirerek yeni bezi takmadan önce ılık su ile bebeğinizin altını yıkamalısınız.

bebek bakımı

bebek bakımı

Ayrıca bebeğinizin altını yıkadıktan sonra biraz hava ile temas ettirerek, kurumasını beklemeniz, yeniden pişik olmasını engelleyici bir önlemdir. Ayrıca yetişkinler gibi vücutları olmadığından vücut sıcaklıklarını ayarlayamayan bebekleriniz için en uygun şekilde onların giyinmelerinde de onları sıkmayacak şekilde giyinmelerini sağlayabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir