Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları

Birçok insan temiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olmayı ister. Fakat hormonlar ve bir takım biyolojik faktörler sebebiyle bazı insanlar yağlı cilde sahiptir. Aynı zamanda düzensiz ve kötü beslenme alışkanlıkları insan cildini olumsuz yönde etkiler. Bu nedenle kişinin beslenme alışkanlıkları son derece önemlidir.

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları

Evde Yapılabilecek Kolay İşlemler İle Siyah Noktalardan Kurtulun!

Siyah noktalar da insan cildinde sıkça görülüp, kişiyi rahatsız eden bir sorundur. Siyah noktalar özellikle burun etrafında oluşur ve cildinizin doğal aynı zamanda duru olma özelliğini kaybettirir. Siyah noktalardan kurtulmak için neler yapılabilir; ilk olarak limonun yarısını kesip, üzerine 3-4 damla bal damlattıktan sonra yüzünüze bu karışımı sürerek ve 5 dakika bekletip yıkayarak,  siyah noktalarınızı azaltabilirsiniz.

Daha önce kullanmadığınız yeni bir diş fırçasına az miktar diş macunu koyarak, siyah noktalı bölgelere küçük hareketlerle ovalayabilirsiniz.

Siyah Noktalar

Siyah Noktalar

Bir diğer yol ise; elma sirkesi ve karbonat karışımını siyah noktalı alanlara sürerek sizi rahatsız edici siyah noktaları yok edebilirsiniz. Kolaylıkla yapılan bu ev yapımı küçük işlemler yüzünüzde ki siyah noktaları yok etmiyorsa, doktorunuza danışarak medikal çözümlere başvurmanız sizi daha kısa sürede rahatlatır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir