Size Hangi Etek Modeli Yakışır

Bir kadını kadın yapan en iyi parçalardan biri olan etekleri vücut tipimize göre seçemediğimiz ya da seçmediğimiz zamanlarda bizim için bir kabus olabiliyor. Ya sürekli çekiştirmek zorunda kalıyoruz, ya gözümüz sürekli aynalarda oluyor. Eğer böyle bir durumun içinde bulunmak istemiyorsak, vücut tipimize en uygun eteği seçerek harika bir görünüm elde edebiliriz.

Armut Vücut Tipine Sahip Bayanlar

Armut tipli demek dar omuzlar, ince bir bel ve geniş basenler demektir. Hal böyle olunca da dikkati kalçalarımızda uzaklaştırmamız gerekiyor. Bunun için en uygun etek modeli ise aşağı doğru genişleyen boyu midi ya da dizde olan eteklerdir.

midi etek

midi etek

Elma Vücut Tipli Bayanlar

Yuvarlak ve geniş vücut hatlarına sahipsiniz demektir. Üst bedeniniz geniş olduğundan dolayı beli lastikli ya da kemerli etekler yerine, fermuarlı ya da düğmeli çan etek modelini tercih etmelisiniz.

düğmeli çan etek

düğmeli çan etek

Kum Saati Vücut Tipine Sahip Bayanlar

En ideal vücut tipi olan kum saati tipine sahipseniz, vücut hatlarınızı rahatlıkla ön plana çıkaran etekleri tercih edebilirsiniz. Kum saati tipi ince bir bel ve orantılı alt/üst beden demektir. Belinize tam oturan etekler siz de çok hoş duracaktır.

tam oturan etek

tam oturan etek

İnce Bacaklardan mı Şikayetçisiniz?

Eğer bacaklarınız inceyse ama etekten de bir türlü vazgeçemiyorsanız, mini ve midi boy etekler yerine bacaklarınızı kapatan maxi boy etekleri tercih etmelisiniz.

maxi boy etek

maxi boy etek

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir