Skype Görüntülü Görüşmenin En Moda Yöntemi

İnternet teknolojisinin bilgi alışverişi açısından hızlı bir çözüm olarak kullanıldığı ilk yıllarından sonra video ve görüntü teknolojilerinin de internet sağlayıcılarına entegresi sonucunda iletişim açısından büyük bir devrim yaşanması kaçınılmaz hale geldi. İnternetin sosyal medya dışında iletişime kattığı değer sanal teknolojilerin ön yargılarını alaşağı edecek kadar yüksek…

görüntülü konuşma

görüntülü konuşma

İş yaşamında da kullanılan özel iletişimin özellikle görüntülü açıdan gerçekleştirilmesi adına online toplantılar için Skype indir şeklinde duyulan ihtiyaçlara en iyi cevabın bilgisayar ve mobil teknolojiler vasıtasıyla en iyi şekilde cevap verilmesinin de yolu açıldı. Yüksek çözünürlüklü görüntü sağlayan kameralara eşlik eden internet hız teknolojileri artık fiber özelliklerinin de kullanılmasıyla gerçeğe en yakın görüşme imkanını kullanıcılara sunuyor.

Skype ile Görüntülü Görüşmelerde Takılmalar Yaşamazsınız

Telefon operatörlerine alternatif olarak Skype kullanımı yeni sayılsa da aslında yazılı sohbetle yaşıt bir geçmişe sahip. Msn Messenger ile başlayan furyanın Microsoft’un Skype markasını satın alışından sonra bütün özel iletişim yöntemlerinin tek bir çatı altına toplanmasının bir sonucu olarak görüntülü iletişim konusunda da kullanıcıların beklentilerinden daha fazlası ortaya konulabildi.

İş yaşamında birbirinden mesafe olarak çok uzakta olan katılımcılarla yapılan toplantıları katılımcıların varlığından bağımsız olarak birkaç tıkla toplantıya katılmaları artık mümkün.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir