Sporla Yaşayın

Birçok haber yazılarında ya da dergilerde yer alan kısa notlarda, güzel vücuda yalnızca bayanların ilgi duyduğu belirtilmekte. Fakat bu çok yanlış bir bilgidir. Vücut bir insanın yaşayabileceği tek yerdir. Bundan dolayı sadece bayanlar değil, erkekler içinde çok önemlidir. Hiç kimse ortalarda göbekli bir şekilde dolaşmak istemez. Eğer sizde bunu istemeyenlerden biriyseniz hayatınıza spor kavramını sokun.

spor yapmak

spor yapmak

Günümüzde, spor denildiğinde birçok insan yüzünü ekşitiyor. Çünkü spor kavramı ülkemize girdiğinden beri insanlara tam anlamıyla açıklanmadı. Sporu sadece futbol zanneden insanlarımızda mevcut, anlamını bilmesine rağmen önyargısı olanda. Bildiğiniz her şeyi unutun. Şunu bilerek başlayın, sağlıklı bir ömür, sporla yaşayan bir vücuttan gelir.

pilates

pilates

Spor Ne Yarar Sağlar?

Spor yapmak size sadece yarar sağlar. İlla salonlara gidip ağırlık kaldırmanıza gerek yoktur. Günün belirli aralıklarında koşu yaparak da faydalanabilirsiniz. Kaslarınızın çalışması size ömür bile katabilir. Sporla büyüyen ve gelişen bir vücut dayanıklı olur. Kolay yorulmaz ve kolay yaşlanmaz. Yaşınız geçse bile genç kalan vücudunuz sizi de en az 10 yaş gençleştirebilir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir