Squat ile Dümdüz Bir Karına Sahip Olacaksınız

Dümdüz karın özellikle yaz ayına girileceği şu sıralarda herkesin isteğidir. Squat hareketleri ile sıkı karına ve basenlere kavuşmanız artık hayal değil.

Çömelmek ile yapılan hareketlere denir. Evinizde kolay şekilde uygulayarak bacaklarınızın daha düzgün şekil almasına yardımcı olursunuz.

squat

squat

Squat Hareketleri Nasıl Yapılır?

Hareketlerin amacı çömelmek ve kalkmaktır. Squat hareketlerinden önce ısınma yapmanız sizlerin daha esnek olmasını sağlar. Sandalye oturma pozisyonu yaparak yukarı aşağı gitmeniz yeterli.

Yaparken bacak ve basen kısımlarınızın gerildiğini hissedeceksiniz. Kalçalar, diz seviyesine yaklaştığı zaman tekrar yukarı kalkıp, tekrar aynı hareketi tekrarlamanız yeterli.

Ayaklarınızın yere sağlam şekilde bastığından emin olmalısınız. Kalma esnasında özellikle sırtın dik olması önemli. İleri aşamalarda hafif ağırlıklar kullanarak göğüs kısmınızı da desteklersiniz.

squat hareketleri

squat hareketleri

Dengede durmanızı ağırlıklar kolaylaştıracaktır. Kaslarınız her gün şekle girecek ve dümdüz bir karına kavuşacaksınız. Hareketleri günde 20 dakika yapmanız yeterli.

Gün içerisinde istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Doğru nefes egzersizleri ile hareketin etkisi de artacak. Duruş bozuklukları için de önerilen hareketlerdir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir