Tavan Arası ve Çatı Katında Alanlar Nasıl Değerlendirilir?

Tavan araları ve çatı katlarının tavan biçimi ,yükseklik gibi özellikleri diğer odalara göre daha girintili çıkıntılı olduğundan ölü alanlar da fazla olur. Çalışma alanı, dinlenme odası, yatak odası gibi amaçlar için kullanabileceğiniz çatı katları aynı zamanda çocuklu aileler için ideal bir oyun olanı da olabilmektedir.

Çatı katınız eğer kare biçimde ise eşyalarınızı yerleştirirken çok zorlanmazsınız; ancak dikdörtgen biçiminde ise dekorasyon ve yerleştirme konusunda dikkat etmeniz gereken daha fazla şey vardır.

çatı katı

çatı katı

Ölü Alanlar Nasıl Değerlendirilir?

Girinti çıkıntıların bulunduğu eşya koyamayacağınız kadar küçük ve bozuk alanları duvar rafları, aydınlatmalar, eşyalarınızı sergileyeceğiniz hobi köşesi, yada kitaplık olarak yeniden düzenleyebilirsiniz.

Tavanın yerle birleştiği köşeler yükseklik olarak sıkıntı yaratıyor ise o alanları uzunlamasına kapaklı dolaplar ile yere konumlandırabilir, eşyalarınızı muhafaza edebilirsiniz.

çatı katı dekoru

çatı katı dekoru

Büyük bir çatı katınız var ise yaşayacağınız alanı bir çok alana ayırabilir, daha konforlu ve fonksiyonel hale getirebilirsiniz. Koltukla, paravanla yada kitaplıkla ayırabileceğiniz köşeleri çeşitli dekorasyon fikirleri ile hareketlendirmeniz mümkün.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir