Tekirdağ Bobinaj

Elektrik motorları elektrikteki akımı taşırken, akım kadar da bir manyetik alan oluşturur. Durum böyle olunca üstünde bir gerilim bulunan iletkenler hazırlanır. Bunlar gerekli yere yerleştikten sonra, üç bağlantıların doğru olup olmadığını kontrol edilir. Yapılan tüm bu işlemlere bobinaj ismi verilir.

Pres bantların ölçüleri alındıktan sonra, bakır teller hazırlanır. Oyuklar temizlenir ve içine presbant yerleştirilir. Bobinlerin ölçüsü alındıktan sonra, hazır kalıplar yapılır. Spor sayıları sayılır ve buna göre yeni bobin oluşturulur. Tekirdağ bobinaj işleminde en önemli olan şey, bobinlerin temizlenen oyunlara yerleştirilme aşamasıdır.

Endüstri alanında elektrik motoru ve elektrik bobini bok fazla kullanılır. Bunların kullanıldığı makinalar da ya da cihazlarda zaman zaman ortaya arızalar çıkar. Bobinajcı bu makinalarda ki arızaları onarır. Ayrıca bobinlerin sarım işlemini de yapar.

Tekirdağ Bobin Sarım Nedir?

Bobin ya da elektromanyetik bir bobin, yeni bir elektromıknatıs oluşturacak biçimde nüve üzerine sarılır. Genel olarak yalıtkan bakır tel oluşur. Telin bir döngüsüne sarım ismi verilir. Bobin Sarım birden daha fazla sarıma Verilen isimdir. Çoğu zaman motor bobin Sarımının neden yapıldığı da merak edilir. Motor bobin sarımı, elektrik motorlarında bir elektromanyetik alanın oluşması için, bobinin söküldükten sonra, yerine yenilerinin sarılması işlemidir. Sarım işlemi ile birlikte, gereklidir elektrik bağlantılarının da yapılması gerekir. Tekirdağ bobinaj işlemi, profesyonellik ve ister. 

Tekirdağ Bobinajcılık Nedir?

Genel olarak sanayi makinalarının hepsine bakıldığı zaman, bütün makinaların çalışma sistemi benzerdir. Motorlar ise bu makinaların ana kısmıdır. Bu makinalarda oluşan her arızanın yapılması ve bakımları bobinajcılık içinde yer alır. Tekirdağ bobinaj sanayi sektörü için, çok önemli bir yere sahiptir. Faturası çok yüksek olan arızaların en minimum seviyeye inmesini sağlar, ekonomi de çok önemli bir yere sahiptir. Bu iş bobinaj sarım ustaları tarafından yapılır.

Bobin ustası, bilgisayar yardımı ile elektrik devreleri ve şemalarını oluşturan baskı devrelerinin çizimini yapar. Yine bilgisayar ortamında elektrik projeler hazırlanır. Ayrıca Endüstriyel bütün elektrik uygulamaları ile onarımı bobinaj ustasına aittir. Motorların mekanik olan bölümleri ile ilgilenirler. https://www.botem.com.tr/tekirdag-bobinaj linkinden, detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir