Teknoloji Hayatımızın Değişmez Parçası

Teknoloji hayatımızın her alanında ve özellikle cep telefonları ve tabletler neredeyse bedenimizin bir parçasıymışçasına yanımızdan hiç ayırmıyoruz. Hal böyleyken de, teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanmamak pek mümkün olamıyor.

note 5

note 5

Cep Telefonunuzdan Her İşlemi Yapabilirsiniz

Gelişen teknoloji ile birlikte internet ağlarının hemen her noktaya ulaşabilmesinden dolayı artık hepimiz istediğimiz yerden internete girebiliyor ve arzu ettiğimiz tüm işlemleri yapabiliyoruz. Teknoloji hayatı hızlandırırken diğer taraftan alışkanlıklarımızı yok edebiliyor ve çevremizdeki insanlarla birebir iletişim kurmamızı engelleyebiliyor. Ancak olaya başka bir pencereden bakarsak, sunduğu kolaylıklar da yadsınamayacak türden. Mesela bir banka işlemi için, havale ya da eft yapmanız gerektiğinde bankaya gitmeniz ve belki saatlerce sıra beklemeniz gerekebilir.

iphone7

iphone7

Oysa bu işlemi akıllı telefonunuz üzerinden bir tıkla yapabilirsiniz. Bu tarz avantajları sayesinde zamandan kazanmanız mümkün olabiliyor. Öte taraftan aylardır aradığınız bir ürün var ve neredeyse bulunduğunuz yerde gezmediğiniz mağaza kalmadı. Ama internet üzerinden araştırma yapıp şehir dışında bulduğunuz o ürünü cep telefonunuz üzerinden sipariş vermeniz mümkün. Üstelik o anda nerede bulunduğunuzun bir önemi olmadan.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir