Temiz Bir Cilt Her Şeye Değer

Güzellik kavramı göreceli olmakla beraber hayatımızın her alanında bizimle beraber var olmaya devam ediyor. Kişiye göre farklı şekillendirilse de her insanın bir güzellik anlayışı mutlaka vardır. Kimi bunu iç güzelliği olarak tabir etse de, günümüzde kadınların güzelliklerine ayırdıkları zamanı görmezden gelmek mümkün değil.

Cilt Temizliği Neden Önemli?

Öncelikle güzellik ilk anda görsel kavramları çağrıştırsa da, asıl önemli olan temiz ve bakımlı olmaktır. Bakımlı olmaktan kasıt mutlaka makyaj yapmak ve gün boyu makyajlı gezmek değildir.

temiz

temiz

Çevrenizde makyajdan hoşlanmayan kadın sayısı oldukça azdır ama günümüzde birçok kadın güzel görünmenin sırrının temiz bir cilt olduğunu gayet iyi biliyor. Cildiniz yeterince temiz ve gerektiği kadar nemli ise zaten çok fazla makyaj yapmanıza gerek kalmaz hatta yaptığınız makyaj her zamankinden daha güzel görünür.

temiz bir cilt

temiz bir cilt

Gün içinde makyaj yapın ya da yapmayın her günün sonunda mutlaka cildinizi temizlemeyi ve nemlendirmeyi unutmayın. Gündüz dışarıda çevre kirliliğine toz, egzoz dumanı gibi cildinize zarar verecek dış etkenlere maruz kaldığınızdan, nasıl duş alıp kendinizi rahatlatıyorsanız cildiniz de aynı özeni hak ediyor. Ona hak ettiğini mutlaka vermelisiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir