Ters Üçgen ve Dikdörtgen Vücutlu Hanımlar için Modeller

Vücut tipinize göre giyinin deyince ters üçgen vücutları unutmamak gerek. Armut tipi olarak da bilinen bu tanımlama omuz ve gövdesi kalçasından dar olan hanımlar için kullanılıyor. Yani hanımların çoğunda olduğu gibi basen kısmı bedenin en geniş yeri. Bu tip vücutlarda elbise seçerken oranlara çok dikkat etmek gerekiyor.

giyim

giyim

Eğer omuz ve gövdeniz kalçanızdan çok dar değilse, sadece omuz kısmını destekleyerek alt bedenin çok bol olmadığı tasarımları tercih edebilirsiniz. Eğer kalçanız ve üst gövde arasındaki fark çoksa bu durumda mutlaka etekleri kloş ya da A kesim modelleri seçmek isabetli olacaktır. Ama hiçbir zaman etekleri çok kabarık modellere kaçmayın, bunlar basen kısmınızı daha geniş gösterirler.

Dikdörtgen Vücut Tipi

Omuzlarla kalçanın aynı genişlikte olması dikdörtgen vücut tipidir. Bu vücut şekline sahip kadınların boğazlı ya da düşük yakalı modellerden ve vatkalardan uzak kalması tavsiye ediliyor. Bol kesimli elbiseler yerine vücuda oturan, hatta bel bölgesindeki detaylarla beli daha ince gösterecek modeller seçmek en doğrusu.

vücut tipi

vücut tipi

İnce kemerler her zaman kullanılabilecek doğru aksesuarlar arasında. Bu giyim tarzında yaka dekolteleri ve yırtmaçların boyu da önem kazanıyor. İkisinin derinliği birbirini dengelemeli. Sinemanın en güzel kadınlarından Sharon Stone bu tip bedenlerin en şık olanlarından.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir