Tesettür Kap Nedir, Nasıl Kullanılır?

Tesettür giyim tarzı dendiğinde bazı tasarımların olmazsa olmazlar arasında yer aldığını belirtmeniz gerekir.  Muhafazakar giyim tarzına sahip olan kadınlar kış mevsiminde kabanlar ya da montlarla sezonu geçirebiliyor. Ancak yaz mevsiminde daha ince kıyafetleri kullanmaları gerekiyor. İşte bu noktada devreye tesettür kap modelleri giriyor. Sıcak havalarda dış giyim için tercih edilebilecek en ideal kıyafetlerden biridir.

Genellikle ince ve terletmeyen kumaşlardan hazırlanan bu tasarımlar dizüstüne ya da diz altına kadar uzanabilen boya sahip olur. Son dönemde yenilenen tesettür kap modelleri kapüşonlu olarak da hazırlanabiliyor.  Klasik giyim stilinden spor giyim tarzına kadar farklı stillere uyarlanabilen bu tasarımlar artık daha zengin bir renk skalasına sahip. Ayrıca her yaş grubuna uygun modelleri bulmak da zor olmuyor!

Tesettür Kap Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Kendiniz için en uygun tesettür kap modelini seçebilmeniz için öncelikle tarzınızı göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Eğer sıklıkla kot pantolon ya da kumaş pantolon gibi kıyafetleri tercih ediyorsanız diz üstü boya sahip olan kap çeşitlerine yönelebilirsiniz. Genellikle elbise ve etek giyen kadınlar ise diz altı tasarımları tercih edebilir. Yağışlı havalarda kullanabileceğiniz  bir modeli ihtiyacınız varsa kapüşonlu olan tasarımlar daha ideal bir seçim olacaktır.

Kap Modellerinde Renk Seçimi Neden Önemli?

Model seçimi yaparken kumaş kalitesine maksimum düzeyde özen göstermelisiniz. Aynı zamanda tasarımın işçilik kalitesinin de önemli olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Bununla birlikte renk seçiminin de önem taşıdığını unutmayın. Çünkü pardesü ya da ferace gibi tasarımlar topuklara kadar uzandığı için içinize giydiğiniz kıyafeti ile bir renk uyumu yakalamak durumunda değil. Ancak kap  modelleri daha kısa bir boya sahip olduğundan altınıza giydiğiniz kıyafet dışarıdan görünecektir. Bu nedenle renk seçimini titizlikle yapmanız gerekiyor.

Sadece modaya uygun olan tasarımlara yer veriliyor. Dolayısıyla hangi modeli seçerseniz seçin trendlere uygun bir tercih yaptığınızdan emin olabiliyorsunuz. Aynı zamanda fiyatlarında makul seviyede olduğundan söz etmemiz lazım. Bütçenizi zorlamadan son derece şık bir modele sahip olabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir