Tırnak Bakımının Püf Noktaları

Toplum hayatında tırnakları düzgün ve bakımlı olan insanların ellerinin de bakımlı olduğu algısı vardır. Bu algı genelde doğruya yakındır. El bakımının düzgün olması için günümüzde gerek erkekler gerekse de kadınlar ya kendi evlerinde ya da güzellik salonlarında el ve ayak bakımlarını yaparlar. Son dönemlerde erkekler en az kadınlar kadar el bakımlarına büyük önem verirler.

tırnak bakım

tırnak bakım

Tırnak Kesimi Yaparken

Bunun için binlerce lira para harcayarak el bakımı yaptırtan erkek sayısı da ülkemizde az değil. Erkekler el bakımında ilk olarak tırnak kesme hususunda dikkatli olmalıdırlar. Gelişi güzel kesilen tırnaklar, yamuk hoş olmayan görüntü de olabilir. Bu nedenle simetrik kesim yapmak her zaman gerek sağlık gerekse de görüntü açısından önemlidir. Özellikle tırnakları köşe bölgeleri törpü yardımı ile düzeltilerek rahat kullanım sağlanabilir.

tırnak bakımı

tırnak bakımı 

Tırnak kesimini rahat bir şekilde yapmak isteyen insanlar bu tercihlerini duş sonrası gerçekleştirebilirler. Tırnak kesiminin ardından el bölgesine sürülecek nemlendiricinin elinizi korumasının yanında tırnak kesilen yerlerde de olası bir deformasyona karşı engel olur. Bu uygulama el bölgesi dışında ayak tırnaklarının kesiminde de rahatlıkla yapılabilir.

 

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir