Tül Perde Seçimi

Evlerin nerede ise tamamında kullanılan tül perdeler, desenleri ve renkleri ile ev dekorasyonunun vazgeçilmez eşyalarındandır. Genelde salonlarda ve yatak odalarında kullanılırlar. Yatak odalarında kullanılan modelleri, biraz daha desen açısından fazla olur.

Tül Perde Seçim

Tül Perde Seçim

Salonda kullanılan tül perdelerin rengi genelde beyaz olur. Ancak farklı renklerde tül perdeler de kullanmak mümkündür.

Tül Perde Çeşitleri

Organze, vual, tergal, ipek, keten, polyester gibi ince dokulu malzemelerden üretilirler. Tek başına kullanılan tül perdeler olduğu gibi, perdeler ile takım halinde kullanılan tül perde modelleri de vardır.

Ülkemizde genelde perdeler ile takım halinde kullanılan modeller daha çok tercih edilir. Pili ve extrafor denilen etek kısımlarının kesim türleri değişir. Tavandan ya da duvardan raylı sistem ile pencerelere tutturulan modellerin yanı sıra stor denilen ve tülün bir kenarında bulunan plastik halkalar ile tutturulan modelleri de vardır.

Tül Perde Seçimi

Tül Perde Seçimi

Renk olarak genelde beyaz renk tercih edilse de, pembe ve mavi renkli tüller de çok tercih edilen renkler arasındadır. Özellikle çocuk odalarında, çocukların cinsiyetine göre mavi ya da pembe renk seçimi yapılır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir