Ufo Soba Telleri

Isıtma elemanları için en yaygın olarak kullanılan malzeme, genellikle direnç teli olarak adlandırılan metal teller veya şeritlerdir. Bunlar, cihazın konfigürasyonuna bağlı olarak sıkıca sarılabilir veya düz şeritler olarak kullanılabilir. Tel parçası ne kadar uzun olursa, o kadar fazla ısı üretir. Ufo soba telleri ileri teknoloji alaşım yapısı sayesinde yüksek verimle çalışarak az maliyetle çok ısı elde etmenizi sağlar.

Özel alaşımlar için çeşitli bileşim oranları kullanılmasına rağmen, Ufo soba telleri, hacim ısıtıcıları ve diğer küçük cihazlar için en popüler olmaya devam etmektedir. Alaşım oranı 80/20 oranlarında , yani % 80 nikel ve% 20 krom alaşımıdır. Bu nitelikler onu mükemmel bir ısıtma elemanı yapar:

-Nispeten yüksek direnç
-Çalışması ve şekillendirmesi kolay
-Havada oksitlenmez veya bozulmaz, bu nedenle daha uzun süre dayanır
-Isındığında fazla genişlemez
-1400 ° C (2550 ° F) yüksek erime noktası

Isıtma elemanlarında yaygın olarak bulunan diğer alaşımlar arasında (FeCrAl) ve Cupronickel (CuNi) bulunur, ancak bunlar eski teknoloji ürünleridir ve ufo ısıtıcılarında yaygın olarak kullanılmaz.

Radyant ısıtma

Tel sargılı Ufo ısıtıcılar esasen tel sargılı güç dirençleridir. Isıtılan nesne, parlayan sıcak Ufo soba telleri tarafından yayılan kızılötesi ışınları emerek ısı alır. Enerjinin bir kısmı görünür spektrumda da ışık olarak verilir. İstenen yönde mümkün olduğunca fazla ısı yönlendirmek için direnç ısıtma elemanının arkasına bir reflektör eklenir. Ufo soba telleri, hasara karşı korumak için bir tüpe maruz bırakılabilir veya kapatılabilir. Bu, özellikle elemanın üzerine düşen ve termal stres hasarına neden olabilecek su damlaları riski varsa faydalıdır. Tel sargılı radyant ısıtıcılar genellikle banyolarda veya dış mekan kullanımlarında tercih edilir, burada amaç, önce havayı ısıtmak zorunda kalmadan kişiyi ısıtmaktır.

Ufo Kızılötesi Isıtıcı Nedir?

Gölgede dururken hiç serin hissettiniz, ancak güneş ışığına adım attığınızda kendinizi ısınmış hissediyor musunuz? Çünkü güneşten gelen kızılötesi ışık cildiniz ve giysileriniz tarafından emilir ve bu nedenle vücudunuzu ısıtır.

Kızılötesi ısıtıcılar güneş gibi çalışır. Siz ve odadaki nesneler tarafından emilen ama çıplak gözle görülemeyen kızılötesi ışık yayarlar. Kızılötesi ışığı üretmek için, ışığı dışarı doğru yönlendirmek için bir dizi bobin ve bir reflektör kullanırlar. Bu ışığın emilimi vücudunuzu ısıtır.

Kızılötesi Isıtıcılar Nasıl Çalışır

Kızılötesi ısıtıcılar doğrudan düşük maliyetli ısıtma sağlar. Depolar, garajlar ve uçak hangarları gibi sık sık ısı kaybına karşı koyması gereken teknolojik geniş alanlarda kızılötesi ısıtma teknolojileri bulmanız muhtemeldir. Bu alanlarda genellikle büyük kapılar veya sık sık açılıp kapanan diğer boşluklar bulunur. Kızılötesi ısı, bu alanların çok fazla soğumasını önlemek için iyi çalışır.

Bunları fabrikalardaki üretim hatları boyunca da bulabilirsiniz, ancak kızılötesi ısıtıcılar sanayi siteleri ve kavernöz alanlar için ayrılmamıştır. Isıyı nesnelere odaklama ve sadece sıcak havayı bir odaya pompalama yetenekleri nedeniyle, boya kurumaya yardımcı olma gibi ev inşaatları veya iyileştirme projelerinde yararlıdırlar. Doğrudan ısıya ihtiyaç duyulduğunda, cevap kızılötesi ısı olabilir.

Kızılötesi ısıtıcıları yerel spor salonunuzda veya spa merkezinde kullanımda bile bulabilirsiniz – kızılötesi saunalar popülerlik kazanmaya başlıyor. Yeni teknoloji, kızılötesi ışınları vücuda yönlendirir, güneş ışınlarına benzer şekilde ısıtır, ancak UV ışınları olmadan. Geçmişin saunaları, önce havayı ve daha sonra saunadaki bedenleri ısıtmak için büyük miktarlarda ısı üretmek için geleneksel yöntemlere dayanıyordu. Kızılötesi ısı havayı atlar ve vücutları doğrudan çok daha verimli bir şekilde ısıtır.

Kızılötesi Isıtıcı Kullanmanın Artıları

-Anında Isı: Kızılötesi ısıtıcılar, açılır açılmaz kızılötesi ışık yaymaya başlarlar ve vücudu ve nesneleri ısıtırlar, çünkü havayı ısıtmazlar, sizi ısıtmak için neredeyse hiç zaman almazlar.
-Sessiz: Bu ısıtıcılar sizi ısıtmak için ışık kullandığından, bir fana sahip olmaları gerekmez ve bu nedenle fanlı ısıtıcılardan çok daha sessizdirler.
-Verimli: Bu ısıtıcılarda neredeyse hiç atık yoktur, çünkü sadece odaların veya alanların değil, yalnızca yönlendirildikleri nesneleri ve insanları ısıtırlar.
-Çevre Dostu: Kızılötesi ısıtıcılar temiz bir ısı kaynağıdır. Çevreye hiçbir kirletici madde bırakmazlar. Isı üretmek için fosil yakıt kullanmazlar veya odun yakmazlar.

Ürün için https://www.rezistansmarket.com/ufo-soba-telleri tıklayın.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir