Urfa’da S Plakaların Denetlenmesi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Zabıta Daire Başkanlığına bağlı olan Zabıta Trafik Şube Müdürlüğü, Urfa’da S plakaları denetledi. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleriyle ortaklaşa olarak çalışmasını başlattı.

 

Öğrenci taşıyan servislere yönelik S plaka denetlenmesi işlemleri ile ilgili uygulama başlattı. 22 Eylül 2016 Perşembe günü Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıtası Daire Başkanlığına bağlı olan Zabıta Trafik Şube Müdürlüğü, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ile ortaklaşa çalışma yaparak öğrenci taşıyan servislere uygulama başlattı.

Ulaşım hizmetlerinin, eğitim sisteminde daha kaliteli şekilde sağlanması amaçlandı. Haliliye ilçesi Bahçelievler mahallesinde özellikle trafiğin yoğun olduğu bölgelerde, ekipler konuşlandı.

Ekipler, okul servisi aracı içindeki ekipmanları, otomatik kapı, emniyet kemeri, servis aracının ruhsatını ve uyarı ışıklarını denetledi. Denetim sonucunda bazı araçlarda eksiklikler belirledi ve bu eksikliklerin tamamlanması için araç sürücülerine belli süre verdi. Şehirlere ait plakalar ile ilgili güncel bilgileri  plakalar.gen.tr sitesinden detaylı şekilde öğrenebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir